başlık ara
sıralama seçeneği
alfabetik karma
yeni-eski saatli
tarihe göre
/ /

yazar entryleri

resen atama ne demek


başlık içinde ara
sağda solda paylaş
bu başlığın görselleri bu başlığın görseli yok
 1. çalıştığım okula müdür yardımcı lazımdı kimse kabul etmedi diye resen beni atamışlar

  resen atama ne demektir yasalmıdır itiraz edilebilir mi

  (admin, 2.8.2014 01:31)

 2. resen işte yani zorla, isteği dışında demek

  (admin, 2.8.2014 01:31)

 3. resen zorla demek değildir. isteği dışında da demek değildir.
  resen kelimesinin bir den fazla anlamı vardır hocam. ömerfaruk hocamın durumuna göre kullanılan anlamı şudur: görevinden ötürü, görevi sebebiyle

  (admin, 2.8.2014 01:31)

 4. arkadaşlar ben resen'in kelime anlamını sormuyorum ki.
  diyorum ki beni resen müdür yardımcısı yaptılar, itiraz hakkım var mı?

  (admin, 2.8.2014 01:31)

 5. tamam işte hocam ben de diyorum ki görevinizden ötürü, hizmetiniz gereği yetki kullanılarak siz müdür yardımcısı yapılmışsınız. niye sorun ediyorsunuz ki keyfini çıkarın. müdür yardımcılığı öyle çok da kötü bir şey olmasa gerek :)

  (admin, 2.8.2014 01:31)

 6. resen her iki tarafın da isteği dışında kendiliğinden olan yada olması gerek demektir yani siz istemezseniz bile idare sizi yapmaya karar vermişse yani sizi uygun görmüşse...

  (admin, 2.8.2014 01:31)

 7. her iki tarafın da isteği dışında yapılan atama demektir. mecbur kalındığı ve kamu hizmetinin aksamaması gereken hallerde bu yetki idarece kullanılarak resen atamalar gerçekleştirilir.
  hukiki olarak yanlış bir şey değildir ve mevzuatımızda yeri olan bir atama şeklidir.

  (admin, 2.8.2014 01:31)

 8. ben geçen yıl bulunduğum ilin en iyi ilçesindeydim norm fazlası atamaları için tercih açtılar. tercihlerime atanamadım ve beni resen en kötü ilçeye atadılar. resmen köyden bir farkı yok buranın. ardından hemen askere gittim ve şimdi göreve başlamış durumdayım.
  şu anda önce çalıştığım ilçede bölümümde açıklar var. ben bu resen atamaya itiraz edebilir miyim, yoksa askere gidip geldiğim için zamanı kaçırdım mı?

  (admin, 2.8.2014 01:31)

 9. devlet seve seve! diyemediği için resen kelimesini uydurmuştur

  (admin, 2.8.2014 01:31)

 10. hocam geçen sene Bilişim Teknolojileri öğretmenleri resen atanmışlardı. Bir arkadaş dava açınca resen atamaların hepsi iptal oldu. Yani hukuki süreci takip etmek ve hakkını sonuna kadar aramak gerekiyor.

  (admin, 2.8.2014 01:31)

 11. Kura yoluyla rastgele atanan ve adayların taşıdıkları özelliklere bakılmayan atama demektir.

  (ozgeozer, 5.8.2014 00:41)


meb sözlük - 2014

hakkında | iletişim | sitemap | RSS

MebSözlük.com sitesi; hiçbir kurum, kuruluş, parti, sendika veya derneğin sempatizanı veya bunların üyesi değildir. Bu sebeple de hiç kimsenin savunucusu veya karşıtı değildir. MebSözlük.com sitesi; Telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı ilke edinmiştir. Yayınlanan yazıların tamamı üyelerimize ait olup, bilgiyi paylaşmak ve insanlara faydalı olmak dışında hiçbir gayemiz yoktur. MebSözlük.com sitesi içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden MebSözlük.com ekibi ile irtibata geçiniz.2018
yukarı çık