Doğum iznindeyken adaylık eğitimlerine katılabilir miyim

  stajyer öğretmenim eylülde göreve başladım. stajyerlik kursunun birincisini bitirdim. milli eğitimdekiler ikinci kursun şubat tatilinden sonra başlayacağını söylediler ama ben ikinci dönem doğum iznine ayrılacağım. şube müdürümüze sordum ama başından savmak için hele bi o zaman gelsin bakarız dedi. ne olacak şimdi benim stajyerliğim kalkmayacak mı  Share on Google+
 • deryay hocam adaylık eğitimi; hazırlayıcı eğitim, temel eğitim ve uygulama olmak üzere üç aşamadan oluşur. üç aşamayı da tamamlayarak bir yılllık süreyi doldurmuş olmanız gerekmektedir. dolayısıyla ikinci dönem doğum izninde olacağınız için hazırlayıcı eğitimi tamamlamamış olacaksınız. çünkü bu eğitimlerde devam zorunluluğu ve kurs sonundaki sınavdan başarılı olma zorunluluğu olduğu için bu sene adaylığınız kalkmayacaktır. bi sonraki sene temel eğitim kursunu önceden aldığınız için bu kursa katılmadan hazırlayıcı eğitim kursundan başlayarak adaylık süreciniz devam edecektir. 220 saatlik (en az 2 ay) uygulamalı eğitim sürecini de tamamlayarak adaylık dönemini bitirmiş sayılacaksınız. sonuc olarak bu sene adaylığınızın kalkması söz konusu değildir.

 • Katılmamanız için bir sebep yok. En azından benim bildiğim böyle bir mevzuat yok
  Temel eğitim ve hazırlayıcı eğitim kurslarına katılabilirsiniz ama uygulamalı eğitimi tamamlayabilmek için mutlaka çalışıyor olmanız lazım.

 • ben katıldım sorun olmadı

 • ayni durum bende de var. hazirlayici egitime dogum izninde oldugum icin katilamiyorum. melisadurmaz hocam siz nasil bir yol izlediniz de aldiniz? bana alamazsin dediler. bilgilendirirseniz cok sevinirim?

 • hocam katılabiliyorsunuz doğum izninde olmanız önem arzetmiyor fakat uygulamalı eğitimi tamamlayamayacağınız için adaylığınız kalkmaz bir sonraki yıla kalır. Bunun yönetmeliği ve uygulaması budur hocam. uygulamalı eğitim bu sürecin ömeli bir parçası sayılmaktadır. Adaylığınızın kalkması için bir yıl daha beklemeniz gerkmektedir.

 • Hocam konuya biraz daha açıklık getirirseniz sevinirim. Bende doğum iznimde olacagım şubatta bana da katılamazsın dediler. 

 •         

  cevap ekleyin / yorum yazın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Doğrulama kodu : 3 − 1 =

benzer içerikler

şu anda, incelediğiniz " Doğum iznindeyken adaylık eğitimlerine katılabilir miyim " başlıklı içerik ile benzer başlıklar:

a