değişen kanunla aday öğretmenlerin durumu

  evet arkadaşlar biliyorsunuz cumhurbaşkanı abdullah gül yeni milli eğitim temel kanununu onayladı ve bu aday öğretmenler için çok farklı bir uygulamayı da beraberinde getirdi. şöyle olacak ki aday öğretmen en az bir yıl çalıştıktan sonra yazılı ve sözlü sınava tabi tutulacak. yani onca sınavla atanıp gelmişken yine yeterliliğinizi ölçen bir sınav ve ayrıca sözlü mülakat da olacak. sınavda başarılı olursanız öğretmen olarak  atanabileceksiniz ama başarısız kabul edilirseniz başka bir ilçeye veya ile görevlendirileceksiniz ve tekrar sınav olacksınız. tabi bir yıllık çalışmanız sonunda sınava girmeye hak kazanırsanız eğer sınavda iki kez başarısız olursanız memuriyet hakkınız elinizden alınacak öğretmenliği bırakacaksınız. arkadaşlar bu çok saçma bir prosedür olmamış mı sizce de? zaten yeteri kadar sınava giriyoruz öğretmen olabilmek için bir de her gelen hükümetin görüşüne göre memur amasının önünü açıyorlar. bu kadar da olmaz.  Share on Google+
 • hocam merhaba ben aday öğretmenim, bu kanun beni de kapsıyor mu yoksa bir sonraki alımda mı geçerli olacak. bu nasıl iştir ya. eğer böyle bir durum varsa çok üzüleceğim çünkü müdür ile pek anlaştığım söylenemez siyasi nedenlerden ötürü. bana sıkıntı yaşatır gibime geliyor. daha geniş kapsamlı bir bilgiye ulaşabilir miyiz?

 • hocam hemen telaşa kapılmayın sizi kapsadığını düşünmüyorum. okullara yazı gelir zaten inceler iyice okursunuz. bir sonraki alım için yaparlar bu uygulamayı.

 • bizim tuzumuz kuru elbette ama diğer atanacak öğretmen arkadaşlar için pek hoş olmadı. seçici olmayı biraz abartmadılar mı sizce de?

 • öğretmenlerde hal bırakmadılar onca sınav onca yönetmelik içinde boğuluyor mesleğimiz. mülakat ile öğretmen alacak bu mülakatı kimler yapacak sorular nasıl olacak? kendi adamlarını mı dolduracak yoksa cemaat öğretmenlerini elemek için bir kanun düzenlemesi mi yaptı? ne acı mesleğimizin bu şekilde kirletilmesi.

 • şu anda aday öğretmen olanları kapsamıyor arkadaşlar. bundan sonra atanan arkadaşları kapsıyor

 • arkadaşlar bir kesinlik var mı şimdi aday öğretmenim ve yeni duydum. eğer yeterli bulunmazsam başka bir ilçeye mi gitmem gerekecek veya başka bir ile. lütfen böyle bir şey olmasın, haksızlık değil mi ama ya? 

 • bundan sonraki alınacakları kapsıyor diyenler. dayanağınız var mı?

 • Hocam yazı gelmesini bekleyin derim ben çünkü ortada net bir şey yok ama kuvvetli olan ve beklenen görüş şu ki şimdi aday olan ögretmenleri de kapsayacak. Resmi gaztede yayınlanmasından sonra çok süre geçmedi biraz daha sabredin bakalım. Aday öğretmenlerim adına üzüldüm müdürlerinin insaflarına kalacaklar ve mülakatta bakanlık çalışanlarının  insafına kaldınız umarım ki adaletli davranırlar ve kimsenin hakkını yemezler. 

 • hocam aday öğretmenim bizim okulumuza yazı gelmedi acaba başka okullara gelen yazı var mı? gerçekten merak içindeyim. şimdi bu yönetmelikle bizi müdür isterse sınava göndermeyecek giriş hakımızı engelleyecek mi? nasıl olur ya? ben sürekli müdürümden eleştiri alıyorum ve sürekli adaysın yenisin diye bir şey demiyorum ama diyor. of yaaa.Atandığım günden beri hep sıkıntı özel okulda çalışmak devlette çalışmaya hiç benzemiyor burada insan muamelesi göremiyorsunuz.

 • 1 2
          

  cevap ekleyin / yorum yazın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Doğrulama kodu : + 4 = 12

benzer içerikler

şu anda, incelediğiniz " değişen kanunla aday öğretmenlerin durumu " başlıklı içerik ile benzer başlıklar:

a