başlık ara
sıralama seçeneği
alfabetik karma
yeni-eski saatli
tarihe göre
/ /

yazar entryleri

boş derslere girmek kimin görevidir


başlık içinde ara
sağda solda paylaş
bu başlığın görselleri bu başlığın görseli yok
 1. ya arkadaşlar bu boş geçen derslere girmek okul idaresinin görevi değil midir. bıktım artık bütün derslere ben giriyorum. müdür ve iki tane müdür yardımcısı boş boş otururken hep ben gönderiliyorum boş derslere. 

  biraz araştırma yaptım ama o kadar çok bilgi kirliliği var ki. bu işin bir yönetmeliği bir mevzuatı felan yok mu?

  (admin, 2.8.2014 01:21)

 2. ya arkadaş sende boş boş durma birşeylerle uğraş göze batma ki seni boş derse sokmasınlar

  (kemalhur, 2.8.2014 01:21)

 3. boş derslere girmek okul idaresinin görevidir hocam. kendi işlerini size yaptırmış oluyorlar boyun eğmeyin ve kendi görevleri olduğunu söyleyin.

  (iipekgozcu, 2.8.2014 01:21)

 4. hocam nöbetci öğretmenler tam da bu işe yarıyorlar. dersi olmayan nöbetci öğretmenlerden birisinin boş derslere girmesi gerekmektedir ki zaten idarecilerin nöbet yazarken öğretmenlerin derslerinin olmadığı günlere nöbet yazmaları gerekmektedir

  (yunuscer, 2.8.2014 01:21)

 5. tabi tabi nöbetci öğretmenler de şamar oğlanıdır. hatta nöbetci öğretmen okuldan çıkmadan koridorlara paspas da çeksin  

  (ostkoy, 2.8.2014 01:21)

 6. boş derslere girmek kesinlikle ve kesinlikle nöbetçi öğretmenin görevidir. ilköğretim kurumları yönetmeliğinde neden şöyle bir ifade var sanıyorsunuz: öğretmenlere nöbet görevi dersinin en az olduğu günlerde verilir.
  nöbetçi öğretmen dersi boş geçen derslere girer, defteri doldurur ve kendi imzasını alır. hatta o saatte nöbetçi öğretmenin dersi varsa önce boş derse girer öğrencileri ödevlendirir sonra kendi dersine girer.
  yorumları görüyorum daa herkes kendi yorumunu düşüncesini yazmış ama işin doğrusu ve gerçeği budur hocam.
   

  (mustufyel, 2.8.2014 01:21)

 7. evet işin doğrusu ve gerçeği adenin hocamın dediği gibidir.
  burada bir ayrıntıyı da ben belirtmek istiyorum. branşı sınıf öğretmeni olan idarecilerin durumu:
  bilindiği gibi branşı sınıf öğretmeni olan idarecilerimizin derse girmesine gerek yoktur. bu idarecilerimiz okulda boş geçen sınıfların derslerine girerek altı saatlerini dolduracaklardır.
  yani okulda branşı sınıf öğetmeni olan bir idareci varsa boş geçen derse önce 6 saate kadar o girecektir. ikinci altı saate kadar girdiği boş derslere ise 6 saat ek ders ücretini alacaktır. diyelim ki bir sınıf öğretmeni idareci o hafta 12 saat boş geçen derslere girdi. bu idarecimizin 6 saati maaş karşılığı sayılacak ikinci altı saati ise ek ders olacaktır.
  okulda branşı sınıf öğretmeni olan idareci yoksa tabiki nöbetçi öğretmen girecektir o boş derslere. nöbetçi öğretmenin ise o saatte dersinin olması gibi bir durum söz konusu değildir. çünkü öğretmene nöbet görevi ilköğretim kurumları yönetmeliğine göre dersini en az olduğu güne verilir. her gün de en az iki üç tane nöbetçi öğretmen olduğuna göre mutlaka birinin boş vakti olacaktır

  (ferty, 2.8.2014 01:21)

 8. son yazılan yorumlar tamamiyle uydurmadır, sallamadır. muhtemelen liyakatsız idareci mesajları çünkü yeni yetmeler ne mevzuat ne adap bilirler. bu yoruma açık bir konu değildir. son ortaöğretim yönetmeliğinin hangi maddesinde "nöbetçi öğretmen boş derse girer" ifadesi var gösterin. boş ders, boş iş idarecinindir.

  (musyuns, 2.8.2014 01:21)

 9. boş ders idarecilerin girmesi gereken bir derstir. nöbetçi öğretmenin derse girme gibi bir zorunluluğu bulunmamaktadır. idarecilerin işgüzarlığı nedeniyle boş derse boşta kalan öğretmen verilmektedir. iş öğretmenlere gelince her tür sorumluluğun sıkı takibini yapan müdürler sıra kendilerine geldiğinde de sorumluluğunun gereğini yerine getirsin bir zahmet. öğretmen emir kulu değildir.

  (ufcemal, 2.8.2014 01:21)

 10. hocam yönetmelik yazmışsınız ne güzel de keşke idareciler duyarlı olsa. bizde boş derse müdürün boş bulduğu adam girer. Ben hiç boş derse müdür veya müdür yardımcısının girdiğini göremedim bunca sene oldu.hatta öğretmen yoksa çocuklar sınıfta takılırlar kendi kendilerine hava sıcaksa bahçeye gönderilirler, kim kime dum duma anlayacağınız. Sınıfçılara çok özenirim bu konuda. iki boş öğretmen vardır biri elini kolunu sallaya sallaya gider der müdüre hocam ben çıkıyorum çıkar siz ondan yarım saat evvel hocam gitsem ben dersim yok işim var olmaz der. adil olsalar bir şey değil de sürekli sürekli olunca insanın patlayası geliyor.

  (umceka, 2.8.2014 01:21)

 11. Boş geçen ders var ise öncelikli olarak o dersin bağlı olduğu zümre öğretmenleri tarafından doldurulması yoluna gitmek gerekir bence.

  (karalamalar, 1.9.2014 17:11)


meb sözlük - 2014

hakkında | iletişim | sitemap | RSS

MebSözlük.com sitesi; hiçbir kurum, kuruluş, parti, sendika veya derneğin sempatizanı veya bunların üyesi değildir. Bu sebeple de hiç kimsenin savunucusu veya karşıtı değildir. MebSözlük.com sitesi; Telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı ilke edinmiştir. Yayınlanan yazıların tamamı üyelerimize ait olup, bilgiyi paylaşmak ve insanlara faydalı olmak dışında hiçbir gayemiz yoktur. MebSözlük.com sitesi içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden MebSözlük.com ekibi ile irtibata geçiniz.2018
yukarı çık