başlık ara
sıralama seçeneği
alfabetik karma
yeni-eski saatli
tarihe göre
/ /

yazar entryleri

4 yılını dolduran okul müdürü


başlık içinde ara
sağda solda paylaş
bu başlığın görselleri bu başlığın görseli yok
 1. yeni tasarıda 4 yıllık idrecilik görevi olanların görevleri 2013-2014 eğitim öğretim yılı sonunda otomatik olarak biter diyor.

  ya yeniden görevlendirilecekler ya da öğretmenliğe dönecekler. peki yeniden görevlendirilen okul müdürleri aynı okula görevlendirilecek mi yoksa rotasyon gibi başka bir okula mı görevlendirilecekler?

  eğer aynı okula tekrar görevlendirilemeyecekse bu bir ceza kesimi gibi olmayacak mı?

  (admin, 2.8.2014 01:34)

 2. evet hocam aynen mecburi rotasyon gibi olacak aynı okulda kalamayacaksınız. eğer idareci olarak devam etmenizi isterseler başka bir okula görevlendirecekler. istemezseler zaten biliyorsunuz aynı okulda öğretmen olarak devam edeceksiniz

  (admin, 2.8.2014 01:34)

 3. yani artık şu espiriyi rahatça kullanabileceğim öylemi. Bak müdür senin o makamda günlerin sayılı:)))

  (admin, 2.8.2014 01:34)

 4. bu konuda net bir şey henüz yok ama bakanlık mantıken hem rotasyonu hem de bu işi aynı anda ortadan çıkarayım diye düşünürse öyle olur. ki en mantıklısı da budur 4 yılda bir herkesin görevi biteceğine göre rotasyon süresi de 4 yıldan az olamayacağına göre çok büyük bir ihtimalle bu şekilde olacaktır.
  benim en çok şaşırdığım nokta artık müdür ve müdür yardımcılığı diye bir sınavın olmayacak olması :)

  (admin, 2.8.2014 01:34)

 5. Sınav olmadığında ölçüt hizmet puanı mı olacak hocam ve ya yüksek lisans gibi ayrıcalıklara sahip olanlar mı? Dört yıl bir okulda bir şeyler başarabilmek için çok az bir süre değil mi sizce de? Tamam herkesin bir gün müdür olabileceği günlerin gelmesi ve müdürlerin egolarının inmesi öğretmene insan gibi davranması açısından iyi oladu bu iş de yinede düşündürüyor. Eğitim camiası torpil kaynayacak malum bu devirde herkesin bir arkası bir torpili var.

  (admin, 2.8.2014 01:34)

 6. ben müdür yardımcısıyım bu gün okul müdürmüz 4 yılını dolduran okul müdürlerinin durumunun nisan ve mayıs aylarında belli olacağını söyledi.
  en geç mayıs ayı içerisinde ilçe milli eğitim hangi müdürlerin kalacağını hangilerinn gideceğini belirleyip duyuracak dedi.
  yani böylelikle görev süresi bitmeden herkes gidecek mi kalacak mı haberi olacakmış dediğine göre

  (admin, 2.8.2014 01:34)

 7. nisan mayıs mı çok geç ya bir öğrenseydik şu işi diyorum, hani müdürüme ona göre muamele yapacağım. gidecekse eğer söyleyecek iki çift lafım var kalacaksa hiç çekemem nazını niyazını bekletirim artık, bir kaç yıl daha tutatım içimde ne olacak?

  (admin, 2.8.2014 01:34)

 8. hade hepimize geçmiş olsun cumhurbaşkanı da onayladı
  artık okulda nasıl düzen sağlayacağız hiç bilmiyorum
  sabah gidip odama girecem ve hiç bir şeyle ilgilenmeyecem. çünkü eminim ki beni müdür yapmazlar bir daha

  (admin, 2.8.2014 01:34)

 9. bu gün resmi gazete de yayınlandı artık geri dönüşü yok bu gün itibariyle hepimizin görevi bitmiştir. 30 hazirana kadar geçici olarak sadece koltuk boş kalmasın diye bakıyoruz okul müdürlüğüne

  (admin, 2.8.2014 01:34)

 10. maalesef biz karşıt görüşlü müdürlerin son ayları olacak. hepimize koca bir geçmiş olsun diliyorum. sadece biz okul müdürleri değil milli eğitimin pek çok kademesindeki müdürler de görevlerini bırakacaklar. merakla bekleyeceğim koltuğumu ve okulumu kime bırakacağımı.

  (admin, 2.8.2014 01:34)


meb sözlük - 2014

hakkında | iletişim | sitemap | RSS

MebSözlük.com sitesi; hiçbir kurum, kuruluş, parti, sendika veya derneğin sempatizanı veya bunların üyesi değildir. Bu sebeple de hiç kimsenin savunucusu veya karşıtı değildir. MebSözlük.com sitesi; Telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı ilke edinmiştir. Yayınlanan yazıların tamamı üyelerimize ait olup, bilgiyi paylaşmak ve insanlara faydalı olmak dışında hiçbir gayemiz yoktur. MebSözlük.com sitesi içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden MebSözlük.com ekibi ile irtibata geçiniz.2018
yukarı çık